Eposta
   
Şifre
 
Şifremi Unuttum ?

Odamızdan Haberler

VETERİNER HEKİM BİLİM İNSANLARIMIZIN COVİD 19 AŞI BAŞARISINI ODAMIZA YAZDIK

Tarihi : 26.11.2020 14:04:27

 VETERİNER HEKİM BİLİM İNSANLARIMIZIN COVİD 19 AŞI ÇALIŞMALARINDAKİ BAŞARILARINI HEM GÖNÜLLERİMİZE HEM DE ODA BİNAMIZA YAZDIK

Birçok ülkede olduğu gibi, ülkemizde de Covid 19 pandemisi etkisini şiddetli biçimde göstermekte vaka sayıları da her geçen gün artmaktadır. Kuşkusuz ki, bu hastalığa karşı korunmanın en etkili yolu, etkili ve güvenli covid 19 aşısının bir an önce kullanılmaya başlanmasıdır. Bu nokta sürekli yabancı menşeyli aşılar gündeme getiriliyor olsa da, Ülkemizde de Yerli ve Milli Covid 19 aşı çalışmalarıyla ilgili Veteriner Hekim Bilim İnsanlarımız ve ekiplerinin çok önemli ilerlemeler kaydetmekte olduğunu her aşamada gururla ifade ediyoruz. Her ne kadar, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA ve diğer ilgililer, başarılı aşı çalışmalarını sürdüren Veteriner Hekim Bilim İnsanlarının İsimlerini aktarırken mesleklerini ifade etmekten imtina etseler de, bizler her mecrada bunu dile getiriyor ve meslektaşlarımızla duyduğumuz gururu halkımızla paylaşıyoruz. Şimdi de meslektaşlarımızın bu fedekar ve başarılı çalışmalarını halkımıza ifade etmek için, yazılı bir branda bastırarak odamız binasına astık.
Veteriner Hekimler, Prof. Dr. Osman ERGANİŞ, Prof.Dr. Aykut ÖZDARENDELİ ve ekiplerinin sürdürdüğü çalışmaların sonuca çok yaklaştığını, Erciyes Üniversitesi bünyesinde, Veteriner Hekim Prof.Dr. Aykut ÖZDARENDELİ ve ekibinin yürüttüğü çalışmalarda insan deneyleri faz-1 uygulamalarında şu ana kadar yan etki görülmediğini ve bugün ikinci dozların uygulanmaya başlandığını, faz-2 çalışmalarına da kısa süre içerisinde geçileceğini büyük bir mutlulukla öğrendik. Çalışmaların mevut durumları değerlendirildiğinde, en geç nisan ayında yerli aşımızın uygulanmaya başlanacak olduğunun öngörülmesi, halk sağlığımız için çok büyük bir müjde konumundadır. Veteriner Hekimlerimizin bu başarısı ilk değildir son da olmayacaktır. Tarihimiz incelendiğinde, Veteriner Hekimlerimizin, insan sağlığı için yapmış oldukları hayati önem taşıyan koruyucu hekimlik çalışmaları net şekilde görülmektedir. Her ne kadar, ülkemizde ısrarla sağlık sınıfı dışında bırakılsak da, Veteriner Hekimler Dünya ve Ülkemiz sağlığının teminatıdır, yeter ki etkili çalışmamız için devletimiz bizlere fırsat versin, yolumuzu açsın. Gizli kahramanlık da güzeldir denilebilir, kul görmezse hüda görür, ancak unutulmamalıdır ki marifette iltifata tabidir.
AYDIN VETERİNER HEKİMLERİ ODASI YÖNETİM KURULU
 
 

     
Web Tasarım - Venüs Ajans